Získat hypotéku, která by byla krytá stoprocentní hodnotou zastavované nemovitosti je úkol složitý, avšak ne nemožný. Nejde to totiž všude. Některé banky, které nabízejí hypoteční služby, vám poskytnou hypoteční úvěr pouze do určité, přesně stanovené výše zastavované nemovitosti. Jedná se zpravidla o zhruba sedmdesát procent ceny zastavené nemovitosti. Větší množství peněz vám banky většinou nenabídnou. Jak tedy získat stoprocentní hypotéku?

Podmínky pro získání stoprocentně kryté hypotéky

Některé banky takové hypotéky skutečně poskytují. Například pokud jste klientem České spořitelny pak na stoprocentní hypotéku zřejmě budete moci dosáhnout. Jestliže však nejste majitelem běžného spotřebitelského účtu u České spořitelny, pak vám tato banka nenabídne hypotéku vyšší, než bude hodnota devadesáti procent zastavované nemovitosti. To však pouze za předpokladu, že o takovou hypotéku budete žádat společně se svým partnerem případně partnerkou. Takovým partnerem či partnerkou ale nemusí být jen manžel nebo manželka, ale také partner nebo i rodič. Jestliže byste o hypotéku žádal jako osoba samostatně, pak vám banka nebude schopna nabídnout větší množství peněz než už zmíněných sedmdesát procent.

Hypoteční banka

Stoprocentní hypotéku vám však nabídne Hypoteční banka. Ta ovšem taky neslíbí stoprocentní úvěr každému. Podmínkou Hypoteční banky pro poskytnutí takové půjčky je to, že váš čistý měsíční příjem bude přesahovat třicet tisíc korun. O stoprocentní hypotéku je také možné požádat ve dvou společně s partnerem či partnerkou. I v takovém případě ovšem musí být příjem obou partnerů větší než třicet tisíc korun měsíčně.

Raiffeisenbank

Na vysoce bonitní klientelu se zaměřuje i Raiffeisenbank. I ta nabízí možnost stoprocentní hypotéky, avšak jen v případě, že váš čistý měsíční příjem činí přes čtyřicet pět tisíc korun a ručíte svou nemovitostí v Praze nebo v Brně. Jestliže ale budete ručit nemovitostí, která je mimo tyto oblasti, pak vám Raiffeisenbank stoprocentní hypotéku neumožní, aniž byste měli měsíční příjem vyšší než sto tisíc korun.

Výhody stoprocentních hypoték

Jaké jsou ale výhody takové hypotéky se stoprocentním krytím? Nemusí se vždy jednat pouze o výši úrokových sazeb nebo dobu splácení úvěru. Kromě těchto dvou faktorů, které jsou samozřejmě důležité, existují ještě mnohé další, které je třeba brát v potaz. Jedná se tedy například o poplatek za schválení, měsíční poplatek za vedení dané hypotéky, poplatky spojené s vedením účtu nebo založením nového účtu, který je k tomu nutný, poplatek za nedočerpání hypotéky, který je nutné zvážit obzvláště při hypotékách na rekonstrukce, a v neposlední řadě je to poplatek za čerpání na návrh na vklad zástavního práva.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>