Doklad o výši příjmů je při žádostech o úvěr vždy asi tím největším problémem. Většina bank neposkytne půjčku, pokud klient nedoloží potřebné údaje o jeho majetku. Některé banky sice poskytují úvěry, aniž by při tom požadovaly doklad o příjmech. Nicméně potvrzení o majetku musíte doložit vždy. Půjčky bez dokladu o příjmu jsou tak často jen prázdným termínem.

Hypotéka bez doložení příjmů

Existují půjčky, kdy skutečná velikost vašeho platu není pro věřitele tím rozhodujícím faktorem pro poskytnutí úvěru. Příkladem takové půjčky může být hypotéka. Pokud se vám někdy stalo, že jste si všimli nějaké reklamy tvrdící „Půjčíme vám bez dokladu výše příjmu,“ nechali jste se asi zmást laciným reklamním trikem. Po návštěvě bankovní pobočky jste zjistili, že váš doklad o výši příjmu sice není nutný, musíte ovšem dokázat celou řadu dalších věcí, potvrzujících, že jste vlastníkem nějakého movitého či nemovitého majetku. Takové doklady mohou být často daleko složitější než onen zmiňovaný doklad o výši příjmu.

Československá obchodní banka

Hypotéku bez dokladu o velikosti platu poskytuje mimo jiné také ČSOB. U této banky název hypotéky ve srovnání s jinými peněžními ústavy docela odpovídá svému názvu. Tato banka nabízí poskytnutí úvěru už od dvou set tisíc korun se splatností ve výši až čtyřiceti let. Úvěr získáte ale maximálně do výše padesáti procent zastavení vaší nemovitosti.

Hypoteční banka

U Hypoteční banky můžete čerpat půjčky až od pěti milionů, fixace však v tomto případě není limitována a splátky mohou být rozloženy do čtyřiceti let. Stejně jako u ČSOB nebudete potřebovat doklad o příjmu, nicméně i tak je vyžadována další záruka v podobě bezdlužnosti. Potvrzení o výši příjmů je zde nahrazeno vlastnoručním podpisem a souhlasem se splácením úvěru ze svého příjmu.

Komerční banka

Hypotéka bez dokladu o příjmu je pro vás připravena i v Komerční bance. Zde je tato služba ale omezena jen na refinancování hypoték. Při žádosti o tuto půjčku není tedy třeba dokládat velikost příjmu, musíte však, stejně jako u Hypoteční banky, podepsat čestné prohlášení o vašich příjmech za poslední rok. Pokud nejste OSVČ ani nepodnikáte, a pokud máte u KB stabilní účet, kam posíláte peníze pravidelně už více než půl roku, pak svůj příjem nebudete muset dokládat. U těchto typů úvěrů je však problém s tím, že úroková sazba bývá vždy navýšena o jedno procento oproti běžným úvěrům.

mBanka

U mBanky se musíte jako žadatelé prezentovat čestným prohlášením. V něm se sice neuvádí výše příjmů, ale údaje o zdrojích vašich příjmů jsou povinné. Zároveň je nutné doložit minimálně jeden výpis z vašeho běžného účtu. Nejčastěji to bývá za poslední měsíc, je však možné doložit i údaje staršího data. Oproti Komerční bance tady ale máte výhodu v tom, že úroková sazba se v případě této půjčky vzhledem ke klasickým úvěrům nijak nezvyšuje a zůstává stejná. To se týká jak klientů mBanky, tak i těch, kteří si své běžné účty vedou u jiných bankovních ústavů.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>