Chcete hypotéku na dům? Hodláte stavět a chcete si půjčit? Uvažujete o tom, u které banky je nejvýhodnější úvěr? Nevíte, podle jakých kritérií se rozhodnout? Pak v tomto článku možná najdete cenné a užitečné rady.

Hypoteční banka

Hypoteční úvěry poskytují téměř všechny banky, každá má ovšem poněkud odlišné požadavky a nabízí rozdílné podmínky. Přímo na půjčování hypotečních úvěrů se ale specializuje například Hypoteční banka. Jaké jsou podmínky hypotéky u tohoto bankovního domu?

Výhody

Snad největší výhodou úvěru u Hypoteční banky v případě půjčky na stavbu domu jsou samozřejmě nízké úrokové sazby a možnost rozložení splátkového kalendáře na dobu až čtyřiceti let. Výše úrokových sazeb a doba splácení je při rozhodování o získání úvěru pravděpodobně tím nejzásadnějším kritériem. V případě takových nízkých úroků a dlouhé doby splatnosti máte tu výhodu, že vám takový úvěr umožní splácet půjčku přesně podle vašeho příjmu a snížit tím pádem měsíční splátky podle vašich finančních možností. Banka navíc nepožaduje ani žádné extra ručení. Jediné čím ručíte je vámi kupovaná nemovitost.

Podmínky hypotéky

Jak už tedy bylo zmíněno, podmínky pro udělení hypotéky jsou poměrně benevolentní. Úrokové sazby jsou nízké, doba splatnosti je až čtyřicet let, ručí se samotným koupeným domem případně nějakou jinou nemovitostí, kterou už vlastníte a která splňuje dané požadavky na krytí. Výše vaší hypotéky pak může dosáhnout až sedmdesátí procent hodnoty zastaveného domu, přičemž minimální částka pak činí tři sta tisíc korun. Splácení hypotéky však nemusí trvat celých čtyřicet let. Pokud vaše finanční situace bude taková, že si to budete moci dovolit, pak můžete splatit hypotéku klidně i v daleko kratší době. Minimální doba splatnosti je však pět let. K vyřízení hypotéky budete dále ještě potřebovat doklady o příjmu a kupní smlouvu.

Hypotéka UniCredit Bank

Unikátní hypotéku pak dále nabízí například UniCredit Bank. Ta přichází s nabídkou, při níž získat peníze na stavbu domu snad nebylo nikdy jednodušší. Banka vám v tomto případě slibuje nastavení splátek takovým způsobem, aby pro vás splácení bylo co nejjednodušší a aby vás co nejméně zatěžovalo. Dále také nabízí i možnosti mimořádných splátek a také velmi nízké a výhodné úrokové sazby.

Rekonstrukce domu pomocí hypotéky

Hypoteční úvěr lze použít nejen na stavbu celého domu, ale také na rekonstrukci starého případně různého opravy už existujících domů. Situací, k nimž lze hypoteční úvěry využít může být hned několik. Kromě koupě nového domu je možné hypoteční úvěr využít i na výstavbu nového domu nebo rekonstrukce staršího už existujícího domu případně bytu. Přestože se jedná o poněkud odlišné okolnosti, teorie je ve všech případech podobná.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>