Pokud plánujete koupi nového bytu případně domu, jedná se zpravidla o událost, kterou budete plánovat delší dobu dopředu a všechno si nejprve řádně promyslíte. Jedná se totiž o finančně nákladné a velmi zodpovědné projekty, které v případě náhlého a ukvapeného rozhodnutí mohou ovlivnit vaši budoucnost na celý život. Jestliže už se tedy stane, že konečně narazíte na svůj vysněný dům či byt a rozhodnete se na sto procent, že si ho koupíte, pak budete muset začít jednat rychle. V případě dlouhého rozhodování totiž hrozí, že byt nebo dům koupí někdo jiný, že realitní makléř přislíbí byt někomu jinému a podobně. Takže abyste se pojistili proti této události, budete muset co nejrychleji přijít do banky a požádat o hypotéku na koupi nemovitosti

Jak dlouho to zabere

Jak dlouho trvá takové vyřízení hypotéky se všemi náležitými procedurami, které takové vyřizování obnáší a co všechno pro to budete muset udělat a jaké věci k tomu budete potřebovat, vám právě prozradíme v následujícím textu.

Výběr správné banky

Ještě před tím, než se dostaneme k vyřizování samotné hypotéky, je důležité, abyste si uvědomili, že hypoteční úvěry se mohou výrazně lišit banku od banky a že samotný výběr té správné banky je vůbec nejdůležitějším krokem při vybírání hypotéky. Jakmile se už ale rozhodnete pro nějakou konkrétní bankovní instituci, musíte co nejrychleji podat žádost o udělení hypotečního úvěru. Rozdíly v jednotlivých úvěrových službách, které banky nabízejí, jsou poměrně výrazné, a to se při tom nemusí jednat jen o výši úrokových sazeb nebo dobu splácení úvěru. V této souvislosti jsou mnohem podstatnější administrativní požadavky jednotlivých bank a jejich nároky na přidělení úvěru. Může se stát, že některá banka bude mít vysoké požadavky na všelijaká potvrzení o výši příjmů a podobně. Nebo některá jiná banka může účtovat vysoké poplatky za vedení účtu. Takže výběr správné banky je z tohoto pohledu tím naprosto zásadním a nejpodstatnějším, co musíte na prvním místě zvážit.

Rezervační smlouva

S rozhodováním o těchto záležitostech vám může poradit i úvěrový specialista. Jedná se totiž o věci, které nejsou běžně srozumitelné a člověk, který nemá žádné zkušenosti v těchto věcech, se může lehce spálit a doplatit na to tím, že za svůj úvěr přeplatí daleko víc, než by platil u jiné bankovní instituce. Nicméně jakmile už jednou podáte bance potřebné dokumenty, podepíšete takzvanou rezervační smlouvu.

Doklady

Jaké doklady budete potřebovat na doložení a jak dlouho to vše tedy nakonec trvá? Kromě formuláře žádosti o úvěr a doložení příjmů může banka požadovat ještě některé další dokumenty. Celý proces od tohoto okamžiku už však nezabere více než tři týdny.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>