Uvažujete o koupi nebo stavbě nového domu či bytu? Potřebujete půjčit peníze na financování rekonstrukce vašeho domu nebo bytu? Chtěli byste investovat do svých dětí a zajistit jim lepší budoucnost? Pak zřejmě zvažujete možnost půjčit si na  tyto věci od banky úvěr. K financování bydlení jsou určeny hypoteční úvěry. A jak takový hypoteční úvěr získáte?

Kdo má nárok na hypotéku

Banky v České republice poskytují hypoteční úvěry většinou osobám starším osmnácti let a občanům České republiky. Pokud tedy splňujete tato dvě kritéria, pokud jste starší osmnácti let a máte trvalé bydliště registrované na území České republiky, pak máte ze zákona nárok na to, abyste žádali o hypotéku. Není to ovšem tak jednoduché. Banky při udělování hypoték zvažují ještě celou řadu dalších důležitých faktorů, které musí žadatel o hypotéku splňovat před tím, než se banka rozhodne uzavřít s ním hypoteční smlouvu.

Hypotéka u Fio banky

Zajímavé podmínky pro hypotéky nabízí například Fio banka. A jak získat Fio hypotéku? Jak si vypočítat náklady na měsíční splácení? Výpočet měsíčních splátek u Fio banky si můžete snadno provést na internetové online výpočetní kalkulačce, která je určena právě pro orientační přehled, přímo na webových stránkách Fio banky. Pochopitelně stejné informace dostanete na kterékoli fyzické pobočce banky, kde vám také samozřejmě sdělí všechny ostatní potřebné detaily.

Co budete potřebovat

Jakmile požádáte o hypoteční úvěr u Fio banky, budete muset doložit některé důležité věci, na jejichž základě se banka bude rozhodovat o tom, jestli vám úvěr přizná a jestli na něj máte nárok. Samozřejmostí je pochopitelně předložení dokladu totožnosti, nicméně hlavním dokumentem, která bude banka vyžadovat, bude doklad o příjmech a doklad k doložení účelu úvěru. Právě na základě těchto dvou posledně jmenovaných dokumentů provede banka posouzení o tom, jestli na úvěr máte nárok a jestli vám úvěr udělí.

Hypoteční specialisté Fio banky

Pokud byste se tedy skutečně rozhodli vzít si půjčku od Fio banky a nevíte, jak začít, pak bude zřejmě nejrozumnější, kontaktovat hypotečního agenta nebo poradce přímo u banky. Své hypoteční poradce můžete kontaktovat i telefonicky a domluvit si schůzku přímo s nimi. Kontakty na hypoteční poradce naleznete samozřejmě na internetu na stránkách Fio banky nebo na kterékoli bankovní pobočce Fio.

Výhodné hypotéky s Partners

Kvalitní poradenský servis v oblasti hypoték vám může poskytnout také agentura Partners. Její pracovníci se specializují na optimalizaci bankovních úvěrů a pomohou vám naplánovat vaše půjčky a vaše spoření tak, aby bylo pro vás finančně co nejvýhodnější a zároveň aby odpovídalo vašim příjmům a vaší momentální finanční situaci.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>