Jste-li začínající podnikatel a potřebujete půjčit pro svůj podnik počáteční investiční částku, můžete požádat některou z bankovních institucí o podnikatelský úvěr. Komerční banky v České republice poskytují celou řadu různých typů úvěrů pro začínající podnikatele.

Úvěr na investice

Pokud jste podnikatel, fyzická či právnická osoba a pokud jste oprávněn podnikat na území České republiky, máte nárok získat úvěr na investice. Pokud máte povinnost platit daně na území České republika, pak splňujete všechny povinnosti pro získání úvěru. Úvěry tohoto typu jsou určeny i dalším právnickým osobám, jako jsou například obce, kraje, příspěvkové organizace a podobně.

Detaily úvěru na investice

Úvěr na investice je určen na různé doby splatnosti. Je tedy možné získat úvěr krátkodobý, střednědobý i dlouhodobý. Důležitým kritériem u investičního úvěru je účel, za jakým je úvěr poskytován. Důležitý je tedy, jinými slovy, charakter samotného projektu, který se má realizovat. Může se tak jednat o nejrůznější typy stavebních projektů nebo třeba nákupy strojů a podobně. Tento úvěr je možné získat až do výše takzvané smluvní ceny a peníze z úvěru je možné čerpat buď jednorázově, nebo průběžně.

Kontokorentní úvěr

Kontokorentní úvěr může být další možnou variantou získání podnikatelského úvěru. Komu je kontokorentní úvěr určen? Vzhledem k tomu, že se úvěry kontokorent zakládají k běžným uživatelským účtům, musíte být tedy v prvé řadě klientem příslušné banky a vést si u ní běžný účet. Podmínky jsou pak velmi podobné jako při úvěru na investice. Musíte být oprávněn podnikat na území České republiky a splňovat zde daňovou povinnost.

Jaké jsou výhody kontokorentu?

Výhody kontokorentního úvěru jsou takové, že získáváte možnost flexibilně reagovat na kapitálové toky ve firmě a zároveň také jistotu stabilního příjmu potřebných finančních prostředků. Díky kontokorentu můžete také provádět úplně stejné platební transakce jako s vaším běžným účtem a opakovaně využívat peněžní prostředky až do výše předem stanové, dohodnuté částky (maximálního limitu).

Expert na půjčky

Půjčka pro začínající podnikatele může pomoci lidem rozjet jejich vlastní byznys a realizovat tak jejich projekty, na něž potřebují nějaký počáteční kapitál. Takové velké plány a nápady může pomoci rozjet například i online služba, kterou naleznete na stránkách Expertnapujcky.cz. Čili jestliže třeba koketujete s myšlenkou založit vlastní podnik a pustit se do realizace svého vysněného cíle, může být pro vás tento server dobrým startovacím bodem. Na jejich stránkách také naleznete podrobnější informace o tom, komu jsou půjčky určeny a jaké typy úvěrů budete moci získat. Půjčky jsou nabízeny fyzickým i právnickým osobám, i OSVČ.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>