Máte-li problém se splácením své půjčky anebo jste nespokojeni se stávajícími podmínkami, existuje pro vás varianta, která vám může ušetřit nemalé peníze. Touto variantou je refinancování půjčky, ať už se jedná o hypotéku nebo jakoukoli jinou půjčku u libovolné bankovní instituce.

O co se jedná?

Refinancování půjčky znamená přesun půjčky z jednoho věřitele na druhého. Jinými slovy, pokud dlužíte peníze například bance A, můžete svůj dluh přesunout do jiné banky, do banky B řekněme, a svůj dluh splatit tam. Refinancování půjčky vám tak může ušetřit nemalé množství peněz, pokud se vám podaří přesunout si svůj dluh k instituci, která vám nabídne výrazně výhodnější podmínky než váš starý věřitel.

Možná rizika

Refinancování půjčky je tedy velmi výhodnou a důležitou bankovní operací. Nejsou s tím však spojeny pouze výhody. Má to také celou řadu úskalí, o nichž je nutné se předem informovat a počítat s nimi. Refinancování půjčky je v poslední době velmi populární a běžně používanou bankovní službou. Je to operace představující jednu z možných cest, jak se zbavit nevýhodných podmínek u jednoho věřitele a vyjednat si lepší podmínky u někoho jiného. Jedná se v podstatě o transakci dluhu z jedné banky do druhé. Nová společnost tak nejprve za dlužníka uhradí jeho dluh původnímu majiteli dluhu (bance A), a dlužník pak splácí novému věřiteli (bance B).

Refinancování není pro každého

Refinancování je ovšem jedním z těch bankovních produktů, které nejsou určeny pro každého. Jestliže máte například dlouhou historii problémových úvěrů, opakované problémy se splácením, více úvěrů zároveň a podobně, pak se může stát, že možnost refinancování se na vás nebude vztahovat. Banky jsou v těchto případech velmi opatrné a bedlivě zvažují, komu refinancování umožní. U nesolventních klientů tuto službu většinou nenabízejí. V takové situaci vám zbývá jediná možnost. Tou je refinancování u nebankovního subjektu. Tady ovšem nastává kámen úrazu. Nebankovní instituce jsou často velmi pochybné podniky a je tedy nanejvýš důležité mít v těchto případech oči na stopkách. Zaprvé je nutné prověřit si důvěryhodnost nebankovních domů buď na internetu, nebo od známých, kteří už s nimi například měli nějakou zkušenost. Bylo by totiž velmi nepříjemné, kdyby se vám stalo to, že váš nový věřitel by vám garantoval podmínky ještě nevýhodnější, než jste měli u vašeho původního věřitele. V takovém případě je dobré použít službu kalkulačka refinancování půjček.

Kdy refinancovat půjčku?

Zjednodušeně řečeno je refinancování půjčky výhodné vždy, když vám nějaká bankovní společnost nabídne lepší podmínky splácení vašeho úvěru než váš původní věřitel. Lepšími podmínkami se myslí prakticky výhradně nižší úroková sazba.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>