Díky změně zákona o školném čeká studentské půjčky velká budoucnost. Studenti si školy budou zřejmě dříve či později platit sami. Plánované reformy vysokých škol mohou také řádně zahýbat úvěrovým trhem studentských půjček. Každé studium je také finančně nesmírně náročné. Výdaje na nájem na privátech či na kolejích, jídlo, doprava do měst za studiem a městská doprava například v Brně nebo v Praze, zábava, kulturní život a tak dále, to všechno je pro dnešní studenty finančně nesmírně náročné a obrovsky to zatěžuje rodinné rozpočty jejich rodičů, kteří si takové extra výdaje většinou vůbec nemohou dovolit. Studenti si tak po víkendech většinou musejí přivydělávat na brigádách, nicméně takové práce jsou většinou časově dosti náročné (studenti často pracují dlouhé směny s přesčasy, aby si něco vydělali) a finančně mizerně placené. Proto vám tady nabízíme přehled studentských půjček tak, jak je možné si je zařídit u Komerční banky, která nabízí pravděpodobně nejvýhodnější studentské půjčky.

Studentská půjčka u Komerční banky

Pravděpodobně nejjednodušší způsob, jak si půjčit peníze je pro studenty u Komerční banky, která nabízí studentský kontokorent. Tento kontokorent je možné zařídit pomocí kreditní karty Visa pro studenty. Další typy karet, u nichž je možné jít do mínusu, jsou například Lady karta nebo A karta. Na obou těchto kartách je možné čerpat úvěr až do dvaceti tisíc korun. V prvním roce studia na vysoké případně vyšší odborné škole je ale možné čerpat kredit pouze do výše deseti tisíc. Je ale možné vyřídit si kombinovaný debet pro studenty, kdy už zase můžete klesnout až na dvacet tisíc. Splácet musíte každý měsíc minimálně jednu dvacetinu čerpané částky plus úroková sazba. Doba splatnosti je čtyřicet pět dní, kdy můžete čerpat úvěr bezúročně. Se studentským kontem G2 můžete čerpat výhody studentských půjček až do třiceti let, pakliže donesete potvrzení o absolvování školy.

Studentský úvěr Gaudeamus

Studentský úvěr Gaudeamus u Komerční banky je určen především k financování celého studia a je pravděpodobně nejvýhodnějším studentským úvěrem na trhu. Tento typ studentského úvěru je určen všem studentům vysokých škol (včetně postgraduálního studia), vyšších odborných škol i středních škol. Studenti vysokých a vyšších středních škol mohou tento úvěr použít na cokoli, je však obecně určen především k platbě školného nebo studia v zahraničí. Dá se také použít na nepodnikatelské účely s možností splácet úvěr až po zakončení studia. Maximální doba splatnosti tohoto úvěru je však stanovena na deset let po skončení studia. Do ukončení studia splácí student pouze úrok. Úvěrem Gaudeamus je možné získat částku od dvaceti do šesti set tisíc korun. Tuto částku je možné čerpat buď postupně, nebo jednorázově. Při využití odloženého splácení je ale nevýhodou to, že horní hranice půjčky je v tomto případě pouze sto padesát tisíc. A ještě navíc v případě, že student nemá svůj vlastní příjem, je zde nutné nějaké ručení odpovědnou osobou.

Půjčka na Apple

Jako student vysoké školy si také můžete pořídit půjčku na notebook Apple. Tato půjčka jde do výše až padesáti tisíc korun. Podmínkou je však nákup produktu společnosti Apple.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>