Dosáhnete na hypotéku? Dokážete si spočítat, jestli máte nárok hypotéku získat? Podali jste žádost o hypotéku a teď čekáte, jestli vaší žádosti bude vyhověno? Možná se obáváte, že nevyhovíte požadavkům banky. Má vaše banka extrémně náročné požadavky, které nikdo nedokáže splnit, nebo naopak je schopna přiklepnout hypotéku doslova každému na počkání? O tom, kolik můžete od banky žádat na půjčení, se můžete dozvědět buď na konkrétní pobočce banky nebo na jejich internetových stránkách.

Důležitá kritéria při výběru hypotéky

Jednou z nejdůležitějších podmínek při vybírání hypotéky je přesvědčit se nejprve, jestli vůbec budete schopni na hypotéku dosáhnout. Co to znamená dosáhnout na hypotéku? Vybírat si hypotéky podle úrokových sazeb, které jsou nejnižší sice dává smysl, nicméně háček je v tom, že ne každý na takové nízké úrokové sazby může dosáhnout. Nízký úrok, kterým banky zpravidla lákají své klienty, bývá většinou jen chytrým marketingovým tahem. Pokud banka slibuje nízké úrokové sazby, může se za tím skrývat ještě druhá polovina pravdy, kterou už banky svým klientům tak okatě neprozrazují.

Jak zjistím, jestli na hypotéku dosáhnu?

Jestli se vám podaří nebo nepodaří na hypotéku dosáhnout, můžete zjistit poměrně snadno a to hned několika různými způsoby. Za prvé se můžete poradit s nějakým odborníkem, zpravidla to bývá bankovní úředník, váš osobní finanční poradce nebo někdo jiný, kdo se profesně věnuje finančnímu poradenství. Nejpřesnější a nejspolehlivější informace pochopitelně získáte právě u hypotečních poradců konkrétních bankovních institucí přímo na jejich lokálních pobočkách. Dále můžete požádat o radu i některého z hypotečních makléřů. Jestliže ovšem potřebujete zjistit pouze výši hypotéky, kterou byste mohli čerpat, pak se můžete jenom podívat na internetové stránky konkrétních bank a zjistit si pomocí online kalkulačky, kolik můžete na hypotéku získat prostředků.

Online kalkulačky

Online hypoteční kalkulačka je nástrojem k vypočítávání výše hypoték. Uvádí údaje jako jsou výše vašich příjmů a spočítá vám, jestli s vaším příjmem na požadovanou částku budete schopni dosáhnout či nikoli. Ovšem jestli požadovanou sumu od banky skutečně budete moci žádat nezáleží jen na tom, kolik vyděláváte. Banka v těchto případech posuzuje celou řadu komplikovaných faktorů. Mezi nejdůležitější kritéria, podle nichž banka rozhoduje, jestli půjčku vystaví nebo ne, může patřit také záznam v bankovním registru dlužníků a kvalita vaší dřívější platební historie.

Výše hypotéky

Jak vysokou částku vám tedy banka bude schopna přidělit, závisí na několika různých faktorech. Důležitou roli mezi nimi hraje například i rodinná situace.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>